Belarus Gost-B Sertifikası

Belarus Gost-B Sertifikası

Belarus Gost B (BELST) Beyaz Rusya’ya (Belarus’a) ürün ve hizmetlerin ihracatı için belirli ürün ve hizmetlere kalite belgeleri ve lisanslar alınmalıdır. Belarus Gost B (BelST) kalite sertifikaları Belarus Gosstandart kurumundan akreditasyon edilmiş sertifika merkezleri tarafından verilmektedir.

Belgelendirmeye zorunlu olan ürünler listesi 30.07.2004 tarihli No: 34 kanunu ve bu kanuna 2004-2007 yıllar arsında eklenen maddelere göre belirlenmiştir. Beyaz Rusya’ya ihracat esnasında bazı ürünlere Belarus Gost B (BelST) uygunluk kalite belgesi hariç diğer belgelerinde alınması zorunlu olabilir. Bunlar;

• Gospromnadzor izni,

• Ölçü Cihazlarına Tip Onay Belgesi,

• Sağlık-Epidemiyolojik ( Hijyen ) belgesi,

• Teknik pasaport (teknik şartname),

• İlaçlara Sağlık Bakanlığından kayıt belgesi,

• Ölçü cihazlarına Belarus Tip Onay belgesidir.

Beyaz Rusya ( Belarus) Gost B (Belst) Uygunluk Kalite Belgesi Çeşitleri:

Partı Bazında Belarus Gost B (Belst) Uygunluk Belgesi: Proje veya kontrat bazında

1 yıllık Gost B (BelST) uygunluk belgesi. Bu tür Gost B (BelST) uygunluk belgesi alımında ürünlerin test edilmesi zorunludur, üretim yeri denetimi ise sertifika merkezi kararına göre yapılabilir.

5 Yıllık Seri Üretim Gost B (Belst) Uygunluk Belgesi: Gost B (BelST) uygunluk belgesi alımında üretim yeri denetimi ve ürünlerin test edilmesi zorunludur ve ayrıca sertifika merkezi kararına göre her sene üretim denetimi veya ürünlerde seçilmiş numunelerin testi yapılabilmektedir.

Size Ulaşalım

PromMash Test Belgelendirme Ltd Şti. Rusya'nın en büyük sertifika ve Laboratuvar merkezlerinden biridir.

Uzman ekibimizden destek almak için formu doldurun.